Novým ředitelem Vinařského fondu bude Zbyněk Vičar
19 Červen 2023
Změna ve vedení

Novým ředitelem Vinařského fondu bude Zbyněk Vičar

Červnové zasedání Rady Vinařského fondu formálně uzavřelo výběrové řízení na pozici ředitele, v němž zvítězil a ředitelem se stane Mgr. Zbyněk Vičar. Do funkce nastoupí 1. srpna.

 

Mgr. Zbyněk Vičar nastupuje do funkce ředitele Vinařského fondu z pozice vedoucího Odboru tiskových věcí a marketingu Jihomoravského kraje. S marketingem a komunikací má řadu dalších zkušeností i ze své předchozí činnosti, kdy spolupracoval jak s renomovanými obchodními značkami, tak s reklamními agenturami. Vinařskou erudici získal během svého působení v redakci Vinařského obzoru Svazu vinařů ČR a v průběhu spolupráce na marketingových aktivitách řady vinařských společností.

 

Mgr. Zbyněk Vičar ve funkci nahrazuje Ing. Jaroslava Machovce, který stál v čele Vinařského fondu od jeho zřízení v roce 2002 a provedl ho cestou od podpor výsadby nových vinic před vstupem České republiky do Evropské unie, přes jeho transformaci do marketingové instituce až do jeho současné podoby. Ing. Jaroslav Machovec se k 31. červenci vzdal funkce a odchází do důchodu.